مدیریت آپدیت ها در وردپرس با Easy Updates Manager

مدیریت آپدیت ها در وردپرس

مدیریت آپدیت ها در وردپرس با Easy Updates Manager

سلام دوستان عزیز وردپرسی !!
حتما شما وب مستران از پیام های آپدیت مکرری که در کنترل پنل سایت شما می آید ، خسته شده اید!!! و یا این که تنظیمات وردپرس شما به گونه ای می باشد که خود به خود بروز رسانی می شود و این بروز رسانی خودکار در بعضی مواقع برای شما دردسر ساز است ولی باید به این نکته توجه داشته باشید که بروز بودن سیستم وردپرس یکی از مسایل مهم و امنیتی برای سایت می باشد .
برای این که بتوانید مدیریت بهتری برای آپدیت وردپرس و سایر بخش های پنل وردپرس خود داشته باشید و از شر پیام های مکرر آپدیت در پنل وب سایت خود راحت شوید، در این اموزش ، افزونه ای را معرفی می کنیم .

افزونه Easy Updates Manager

مدیریت آپدیت ها در وردپرس با Easy Updates Manager

افزونه Easy Updates Manager یکی از افزونه های ثبت شده در مخزن وردپرس می باشد که بیش از ۹۰,۰۰۰ نصب فعال داشته و همچنین جدیدترین نسخه ی ان در چند هفته اخیر ارائه شده است و پنل تنظیماتی ساده ای دارد. این افزونه امکان مدیریت آپدیت ها را در وردپرس به شما می دهد.

پس از این که افزونه را در بخش افزونه های پنل سایت نصب و فعال کردید ، به پنل وردپرس خود برگردید و گزینه ی پیشخوان را انتخاب کنید و به زیر منوی update-options بروید :

مدیریت آپدیت ها در وردپرس با Easy Updates Manager

همانطور که مشاهده می کنید صفحه ی تنظیمات این افزونه دارای ۵ تب می باشد که با هم به بررسی هر یک از آنها می پردازیم :

  • Dashboard
  • General
  • plugins
  • themes
  • Advanced

بررسی تنظیمات افزونه Easy Updates Manager

  •  تب Dashboard

شامل آپدیت بخش ها مختلف پنل وردپرس می باشد و می توانید برای هر یک از این بخش ها ، حالت Enabled و یا Disabled را انتخاب کنید . اگر بر روی حالت Disabled قرار دهید ، هیچ پیام آپدیتی برای شما ارسال نمی شود ولی اگر بر روی حالت Enabled قرار دهید، پیام های آپدیت برای شما ارسال می شود .برای مثال اگر افزونه ها را بر روی حالت Enabled قرار دهید ، در بخش” افزونه های نصب شده ” و زبانه ی  ” آماده ی به روز رسانی ” اسم افزونه هایی که باید آپدیت شوند ، تعیین می شود .

شما برای مدیریت آپدیت هر یک از بخش های وب سایت و سیستم وردپرس خود می توانید از تب Dashboard عمل نمایید و یا این که به صورت تکی به تب تنظیمات این افزونه بروید و هر بخش را جداگانه مورد بررسی قرار دهید ،که در ادامه با هم به بررسی می پردازیم .

  • تب General

شامل تنظیمات کلی برای آپدیت بخش های مختلف می باشد و می توانید تعیین کنید این بروز رسانی ها به صورت خودکار انجام شود یا نه .همچنین می توانید ایمیل خود را وارد کنید تا برای شما پیامی جهت بروز رسانی ها ارسال شود .

  • تب Plugins

در این تب شما می توانید به صورت جداگانه برای هر یک از افزونه های نصب شده در پنل وردپرس تون حالت Disallow updates و یا حالت allow updates را انتخاب کنید ، همانند شکل زیر ، فقط لازمه بر روی Disallow updates که مشخص شده است کلیک کنید  :

مدیریت آپدیت ها در وردپرس با Easy Updates Manager

  • تب Theme

این تب مربوط به تم های نصب شده و فعال در سایت می باشد و تنظیمات این بخش هم دقیقا همانند تب Plugins می باشد  :

مدیریت آپدیت ها در وردپرس با Easy Updates Manager

  • تب Advanced

دارای گزینه هایی می باشد که تنظیمات پیشرفته این افزونه می باشد . مورد اول که اصلی ترین مورد هم هست همانطور که در تصویر زیر می بینید بخش محدود کردن دسترسی ها به تنظیمات این افزونه است که شما در این بخش مشخص می کنید کدام یکی از کاربران می توانند به تنظیمات آن دسترسی داشته باشند . ادامه موارد در این بخش شامل ، ریست کردن تنظیمات افزونه و لاگ های ان می باشد که شاید آنچنان مورد استفاده قرار نگیرند.

مدیریت آپدیت ها در وردپرس با Easy Updates Manager

روزهای پاییزی تون زیبا

دانلود افزونه Easy Updates Manager

دانلود صفحه افزونه

نوشته مدیریت آپدیت ها در وردپرس با Easy Updates Manager اولین بار در همیار وردپرس پدیدار شد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید