تایید ایمیل مشتریان در ووکامرس با Woocommerce User Email Verification

تایید ایمیل مشتریان در ووکامرس

تایید ایمیل مشتریان در ووکامرس با Woocommerce User Email Verification

با سلام خدمت دوستان عزیز وردپرسی!

همانطور که در اکثر وبسایت‌ها مشاهده کرده‌اید هنگام عضویت راهی برای تایید عضویت کاربران قرار داده شده است. یکی از رایج‌ترین این راه‌ها تایید حساب کاربری با استفاده از ایمیل و یا پیامک می‌باشد.
به همین نیابت در این مقاله از همیار وردپرس نیز قصد دارم تا به معرفی افزونه‌ای کاربردی برای تایید ایمیل کاربران در فروشگاه‌های ووکامرسی بپردازم که تا زمانیکه مشتری ایمیل خود را تایید نکرده باشد قادر به دسترسی در حساب کاربری و مشاهده گزارشات خرید، ویرایش اطلاعات و.. نخواهد بود.

افزونه Woocommerce User Email Verification

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با نام Woocommerce User Email Verification در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته است تا بیش از ۱٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴ را ازآن خود کند.

پس از نصب و فعال سازی این افزونه مطابق با تصویر زیر منویی با نام wc email setting در پیشخوان سایت وردپرسی شما افزوده خواهد شد، روی آن کلیک کنید تا به صفحه سفارشی سازی و تنظیمات آن هدایت شوید.

حال همانطور که در تص.یر مشاهده می‌کنید ابتدا در بخش Email Subject Title عنوان ایمیل خود را که برای کاربر ارسال خواهد شد تعیین کنید، سپس در فیلد Sender Email نیز ایمیلی که می‌خواهید ایمیلهایتان با آن ارسال شوند را وارد کرده و در نهایت در بخش ویرایشگر متن مورد نظر را با ظاهر دلخواه خود طراحی کنید.

این افزونه به صورت پیش‌فرض ظاهری که در تصویر می‌بینید را برای ارسال ایمیل قرار داده است که می‌توانید با دست بردن در کدهای آن اقدام به درج تصاویر و تغییرات کلی در آن کنید. فقط این نکته را فراموش نکنید که برای نمایش کدهای تایید از تابع زیر در قالب ایمیل استفاده کنید.

[wcemailverificationcode]

پس از اینکه تنظیمات خود را سفارشی سازی و ذخیره کنید از این پس کاربران هنگام ثبت نام در سایت ووکامرسی شما ابتدا کاربران به صفحه تایید ایمیل ریدایرکت خواهند شد و سپس ایمیلی حاوی کد تایید دریافت خواهند نمود که لازم است کد تایید را در فیلد مورد نظر وارد کرده و ایمیل خود را تایید کنند.

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید ایمیل مورد نظر برای کاربر به همراه کد تایید ارسال خواهد شد، حال لازم است تا کاربر کد مورد نظر را کپی کرده و مشابه تصویر زیر آن را در فیلد مورد نظر قرار دهد تا ایمیل وی تایید شود. این فیلد در صفحه‌ای که به آن ریدایرکت شده است قرار دارد.

حال در این مرحله لازم است تا کاربر کد تایید را وارد کرده و بر روی conform email کلیک کند تا ایمیل وی تایید شود. همانطور که در تصویر می‌بینید پس از تایید ایمیل پیغام موفقیت آمیز بودن آن برای وی نمایش داده خواهد شد.

اما در صورتی که کد مورد نظر اشتباه وارد شود، لازم است تا کاربر مجددا در صفحه عضویت/ورود با کلیک بر روی دکمه Resend Confirmation Email درخواست کد جدید را ارسال کرده و مجدد مرحله تایید ایمیل را طی کند.

پشت صحنه‌ای از کارکرد افزونه!

همانطور که اشاره نمودیم هنگامی که کاربران اقدام به عضویت در سایت ووکامرسی شما می‌کنند اطلاعات آنان در سایت ثبت شده و تنها لازم است تا ایمیل خود را تایید نمایند تا وارد حساب کاربری خود شوند، اما در بخش پشت صحنه این افزونه وضعیت تایید یا عدم تایید ایمیل کاربران برای مدیریت سایت قابل مشاهده است. به طوری که برای ایمیل‌های تایید شده و تایید نشده آیکونی مشابه زیر نمایش داده می‌شود.

وضعیت کاربرانی که ایمیل آنان تایید نشده است با یک آیکون قرمز رنگ و کاربرانی که ایمیل آنان تایید شده با یک آیکون سبز رنگ نمایش داده می‌شود.

همانطور که در تصویر نیز مشاهده می‌کنید قادر خواهید بود تا به صورت دستی و با کلیک بر روی گزینه verify this ایمیل هر کاربری را که مد نظر شماست به صورت دستی تایید کنید.

تایید انبوه ایمیل کاربران!

یکی از ویژگی‌های این افزونه این است که می‌توانید به صورت کلی ایمیل کاربران را تایید کنید، چرا که مطمئنا در این زمان که این مقاله را مشاهده می‌کنید چندین کاربر در سایت شما عضو هستند که لازم است به صورت دستی تایید شوند. برای این منظور کافی‌است تا به زیر منوی Bulk Email Verify رفته و مشابه تصویر زیر پس از انتخاب نقش کاربری مشتریان اقدام به Verify آن‌ها بر اساس نقش کاربری کنید.

شاد باشید..

دانلود افزونه Woocommerce User Email Verification

دانلود صفحه افزونه

نوشته تایید ایمیل مشتریان در ووکامرس با Woocommerce User Email Verification اولین بار در همیار وردپرس پدیدار شد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید